Burcunuza Uygun Ev Dekorasyonu

Paylaş
 

Nasıl bir evde rahat ederdiniz? Düzenli, temiz, renkli, sade… Bu sorunun cevabı burcunuza göre değişiklik gösteriyor. İşte burcunuza uygun evler…

Burcunuza Uygun Ev Dekorasyonu

 

Koç

Hobilerinizi yaşam alanınızda kullanmak sizi evinizde hissettirecektir. Özgürlüğüne düşkün Koçlar ferahlıktan hoşlanır. Canlı renkler; özellikler kırmızı ve turuncu gibi sıcak renklerle mutlu olurlar. Hobilerini yansıtan objeleri görmekten mutlu olurlar.

ev-dekerosyonu-boğa

Boğa

Rahatına düşkün Boğa’lar özel zevkleri vardır. Müzikle haşır neşir olmayı severler. Bahar renkleri ve toprak tonlarını görmek onları dinginleştirir. Evinizi ilkbahar temasında dekore edebilirsiniz. Koltuk kumaşlarınızda doğanın ana renklerini kullanmak sizi rahat hissettirecektir. Fazla abartı kullanmak boğaları yorabilir.

650x516xev-dekorasyonu-ikizler.jpg.pagespeed.ic.FsNqaMe3WL

 İkizler

Değişkenlikleriyle bilinen ve trendleri takip etmekten hoşlanan İkizler insanı, yaşam alanını kendi zevkleri ve son trendlere göre düzenler. Mozaik desenini ve kahve tonlarını dekorasyonda kullanmaktan zevk alırlar. Teknolojik eşyalar da vazgeçilmezleridir. Evinizde ses sistemleri, yüksek ekranlar, bilgisayarlar; mutfağınızda da metalik tonlardan yararlanabilirsiniz.

ev-dekorasyonu-yengeç

Yengeç

Anaçlıkları ve ev hayatına düşkünlükleriyle bilinen duygusal Yengeçler huzuru bulacağı ve dinlenebileceği bir alana ihtiyaç duyarlar. Evleri ve aileleri çok önem arz eden yengeçlere, beyaz, gümüş, inci gibi renkler temizlik ve ferahlık hissi verir. Anahtar kelimesi: sıcak ve içtendir. Dekorasyonda da süslü şeylerden çok doğal, kullanışlı ve şık olanları tercih ederler.

ev-dekorasyonu-aslan

Aslan

Lider özelliğiyle bilinen ve ilgi odağı olmayı, dikkat çekmeyi seven Aslanların rengi; turuncu, sarı ve mordur. Görkemli eşyalara bayılırlar. Evlerinde biraz daha ihtişamlı mobilyalara ve kendini belli eden özel çalışmalara yer vermekten zevk alırlar.

ev-dekorasyonu-başak

Başak

Mantıklı ve titizliğiyle bilinen Başaklar, düzenli ve tertipli olmak isterler. Bu yüzden bol dolaplı ve raflı dekorasyonları tercih ederler. Düzenlerini rahatça uygulayabildikleri geniş evlerde, bol dolaplı dekorasyonda titiz bir yaşam alanı oluştururlar. Ahşap mobilyalar zayıf noktalarıdır. En mutlu oldukları renkler ise; krem, bej, beyaz ve kahve tonlarıdır. Bu renklerle oluşturacakları yaşam alanı, başak burçları için huzurlu bir dinlenme ortamı sağlayacaktır.

ev-dekorasyonu-terazi

Terazi

Burç hanelerinin en dengelisi Teraziler rahatlık ararlar. Nefes alabilecekleri bir dekorasyonu tercih ederler. Birbiriyle uyumlu objeler onları rahat hissettirir. Büyük geniş avizeler, süslü tül perdeler, mobilyalarında renklerin birbiriyle uyumu onları mutlu edebilir. Pastel renkleri kullanmak isteyebilirler.

650x433xev-dekorasyonu-akrep.jpg.pagespeed.ic.tEEUTs8LWi

Akrep

İddialı burçlardan olan ve koyu renklere düşkün olan Akrepler, sürprizleri ve gizemi severler. Özel kokular vazgeçilmezleridir. Dekorasyonda mumları, sabunları, özel kokulu yağları, duvarda asılı portre resimleri kullanmaktan zevk alırlar. Koyu renkli perdeler, örtüler, mobilyalar ve egzotik kokular kullanabilirler.

650x488xev-dekorasyonu-Yay.jpg.pagespeed.ic.-99Lhj7opb

Yay

Keşif yönü baskın olan Yaylar, dekorasyonda kitapları, haritaları kullanmak isteyebilirler. Mor, bej ve pudra renginde duvarlar ve halılar onları rahat hissettirir. Geniş kitaplıklar, eksantrik objeler kullanmaya yatkındırlar.

ev-dekorasyonu-oğlak

Oğlak

İşkolik olarak nitelendirebileceğimiz oğlaklar, dinlenme alanlarında tam bir konfor ararlar. Pahalı kumaşlar ve eski mobilyalara ilgi duyan Oğlakların favori renkleri; siyah, gri, kahverengi ve yeşildir. Yumuşak dokulu kumaşlar kendilerini iyi hissettirir.

ev-dekorasyonu-kova

Kova

Hayal gücü kuvvetli ve özgürlüğüne düşkün olan kovalar kendilerini gösterebileceği alanları tercih eder. Favori renkleri; gümüş ve metalik renklerdir. Teknolojik eşyalardan zevk alır. Soyut imgeleri dekorasyonda kullanmak isteyebilirler

ev-dekorasyonu-balık

Balık

Hayal gücünü özgürce kullanabileceği alanlar ve bu alanlarda su yeşili, su mavisi görmeyi severler. Düşlere dayalı bir estetik anlayışları vardır. Sanatçı ruhlu balıklar estetiğe büyük önem verir. Birbiriyle uyumlu eşyalar olmazsa olmazıdır. Yaratıcı yönüyle bu eşyaları kendi zevkine göre değiştirmekten zevk alabilir.