Kadın ve Örgü
Bronz makyaj için 5 ipucu

Bronz makyaj için 5 ipucu

Porselen gibi görünen bembeyaz bir ten her zaman harika görünür. Ama, özellikle yazın bronz bir tanrıça gibi görünmek de kulağa hiç de kötü gelmiyor! Tabii ki saatlerce güneşin altında durmanın zararlarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Peki, yakıcı güneşten zarar görmeden, nasıl bronz bir cilde sahip olabiliriz? Bize cevabı favori ürünlerimizden biri veriyor, bronzer!

Sıra sende

1. Metalik tonlardaki göz farını göz kapaklarına uygula ve dağıt. Daha koyu tonlardaki farını ise kaş kemiğine doğru dağıtarak bakışlarına boyut kazandır.

2. Siyah eyelinerını üst kirpik çizgine yakın bir biçimde uygulayarak bakışlarını belirginleştir.

İpucu: Eyelinerını kusursuz bir biçimde çekmek için önce göz kaleminden yardım al ve üzerinden likit eyelinerınla geç.

3. Yüzünün yan taraflarında ters birer 3 olduğunu hayal et. Bronzerını şakaklarından başlayarak, elmacık kemiklerinin altı ve çene kemiğine uygulayarak ters bir 3 çiz. Böylece yüz hatların da kontur uygulamasında olduğu gibi ön plana çıkacak.

4. Elmacık kemiklerinin üzerine gül tonlarında bir allık uygulayarak tenine sağlıklı bir ışıltı kat. Ancak bronzerını da allığını da iyice dağıttığından emin ol ki görünümün olabildiğince doğal olsun.

5. Son olarak aydınlatıcını gözlerinin iç kısımlarına, göz altlarına, burnunun üzerine, elmacık kemiğinin üst kısmına uygulayarak bronz makyajını vurgula.

6. Görünümünü bir dudak parlatıcısı ile tamamla. Bizim önerimiz pembe tonları! (makyaj.com)

 

Yaz için en uygun makyajlardan biri bronz makyaj. Bronz makyaj yapmanın da püf noktaları var. İşte sizin için harika görünen bronz makyajı nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

İlk olarak sıcaktan kurumuş olacak cildinizi iyice nemlendirin. İsterseniz cildinize renk verecek bir nemlendirici tercih edebilirsiniz.

İstediğiniz bronzlukta pudrayı yüzünüzün tamamına sürün. Pembe tonlarda bir allıkla cildinize doğal bir görünüm katabilirsiniz.

Makyajınızın en önemli tamamlayıcısı göz makyajınız olacaktır. Göz makyajınızı için kahve tonları kulllanın. Göz kapaklarınıza iki ton far uygulayabilirsiniz.

Sıra göz kalemine geldi. Bakışlarınıza pırıltılı katarak daha hareketli bir hale getirebilirsiniz. Göz kaleminizi göz renginize uyumlu seçmenizde tabii ki fayda var. Rimel sürmeyi sakın unutmayın.

Dudaklarınız içinde ışıltı kullanmaktan çekinmeyin. Yine kahverengi tonlarını kullanmaktan çekinmeyin. Doğal görünüm sağlamak istiyorsanız eğer pembe tonlarını tercih edebilirsiniz.

Bronz makyaj için 5 ipucu

.

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com