Kadın ve Örgü
Bitkisel Kırışıklık Tedavisi – İbrahim Saracoğlu

Bitkisel Kırışıklık Tedavisi – İbrahim Saracoğlu

Bitkisel Kırışıklık Tedavisi – İbrahim Saracoğlu

Salatalığı bıçak ile ikiye kesip bir müddet birbirine sürterek kesilmiş yerlerin etrafında beyaz sütünü çıkarıyoruz.

Daha sonra bu sütü kırışıkların en çok olduğu göz çevresine alın bölgesine elimizle yayarak sürüyoruz.

Bu şekilde 1-2 saat kalıyor. Özellikle yıkamaya gerek yok vücut emiyor ve kendiliğinden yok oluyor.

 KIRIŞIKLIKLAR İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Çocukken çok hızlı büyümek ister insan. Büyüyünce tek başımıza istediğimiz her yapabileceğimizi düşünürdük. Olgunlaştıkça yüzümüzdeki kırışıklıklar belirdiğinde gençliğimize geri dönmek içiç çabalarız. Oysaki zaman geri dönüşümsüz bir şekilde işlemekte ve kırışıklıklar belli bir yaştan sonra kesinlikle ortaya çıkmaktadır. Artık bu zamandan sonra, kırışıklar sizi biraz daha fazla rahatsız edecektir.
Bu doğal süreci yavaşlatmak için denemenizi önerebileceğimiz bir takım çözümler yer almaktadır.

 KIRIŞIKLIKLARIN OLUŞUMU NEDEN HIZLANIR?
Kırışıklıklar yaşlanma prosedürü olmasına rağmen, erken kırışıklıklar kişi için endişe nedenidir. Ciltte kırışıklıkların yaygın nedenlerinden bazıları
güneş ve yaşlılıktır. Bilinen güneş, ultraviyole ışınları nedeni ile cilde temas ettiğinde hasar meydana getirir. Buna ek olarak sigara içme yaşlanma sürecini hızlandırır. Sigaradaki hasara neden olan radikaller, pasif içicilikte bile zararlı etkisini koruyabilmektedir. Sigara dumanı gibi hava kirliliği, toz ve kimyasal maddeler gibi ekolojik faktörler de uzun süre maruziyet durumunda deride kırışıklıklara davetiye çıkarmaktadır.
Buna ek olarak gözlerin devamlı kısılarak bakılması göz çevresindeki kırışıklıkların sebeplerindendir. Bu kırışıklıklar “kazayağı” olarak adlandırılır. Kazayağına güneş maruziyetide neden olur. Bu yüzden güneş gözlüğü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Mutlu ve çatık yüz ifadeleri ağız ya da alındaki hatlarda çizgilere neden olabilir. Uyuşturucu kullanımı, stres, kilo kaybı, E vitamini kaybı diğer önemli kırışıklık nedenleridir. Bu önemli vitaminin tükenmesi cilt kalitesinin kötüleşmesinin başlıca nedeni olabilir
KIRIŞIKLIKLARINIZ İÇİN BUNLARI YAPABİLİRSİNİZ
YUMURTA BEYAZI KÜRÜ: Göz bölgesinin altındaki kırışıklıkları kaldırmak için bu alana yumurta akı uygulayın ve sonra kuruduktan sonra yıkayın.
HİNT YAĞI: Göz bölgesinin aşağısındaki kırışıklıkları gidermek için bu alana hint yağı uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce özellikle boyun bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi için birebirdir.
YÜZ PAKETİ: Kişinin sosyal yaşamında yüz önemli bir organdır. Özellikle ikili iletişimde yüze bakmak iletişimin temel prensibidir. Bu nedenle yüzdeki kırışıklıklar ilk olarak fark edilir ve kötü görünür. Bu kırışıklıklar kaldırmak için, evde hazırlanabilecek birçok etkili yüz paketi vardır. Bir kseye yarım tatlı kaşığı bal, yarım çay kaşığı limon suyunu ve yaklaşık iki çorba kaşığı yoğurt koyun ve karıştırın. Ayrıca üç adet E vitamini kapsülünü kesip kabın içine katıp, karıştırın. Mix yani karışımı daha sonra yüz ve boyun bölgesi üzerine uygulayın. Yaklaşık on ya da on beş dakika yüz paketini tutun ve sonra yıkayın.
ŞEKER KAMIŞI SUYU VE ZERDEÇAL KÜRÜ: Şeker kamışı suyundan iki çay kaşığı alın ve içine bir tutam zerdeçal ekleyin. Uygulamayı yüz bölgesine yaklaşık on dakika süreyle tutun. Bu kür, kırışıklıklar için çok etkili bir yoldur.
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI: Yüz de dhil olmak üzere vücudun her yerinde uyumadan önce her gece uygulanabilir. Hindistan cevizi yağı uygulamak, kırışıklıkları uzun süre uzak tutmak ve azaltmak için etkilidir. Bu kırışıklıklar için çok etkili bir ev ilaçları biridir.

SONUÇ OLARAK: Sağlıklı bir cilt ve kırışıklıklar için yukarıdaki öneriler doğal olduğu için gönül rahatlığı ile uygulanabilir. Fakat cilt bakımında unutulmaması gereken bir nokta daha var. Genç görünümlü bir cilt için dengeli bir diyetin rolü önemsenmelidir. Bir diyette taze meyve, sebze ve tam tahıllar bakımından zenginlik buruşmaz cilt için gereklidir. Ayrıca güneşe çıkacağınızda-kış dahi olsa- güneş kremleri ve güneş gözlüğü kullanın. Cildinizin nemli kalmasına dikkat ediniz. Kuru bir cilt kırışıklık oluşumuna daha yatkındır. Bunun için nemlendiricili krem kullanabilirsiniz. Kremlerin E ve C vitaminleri içermesine özen gösteriniz.

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com