Başı kopan bebek hayata döndü

Paylaş
 

Olay  yurt dışında ülkemizden kilmetrelerce uzakta yaşansa da, kısa sürede bütün haber ajanslarında kendisine uzun uzun yer buldu. Hemen hemen bütün haber sitelerinde geçen haberin özeti Başı kopan bebek hayata döndü . 

Evet yanlış duymadınız Başı kopan bebek hayata döndü !

Avustralya‘da geçirdiği trafik kazasında başı içten kopan 16 aylık bebek Jackson Taylor mucizevi bir şekilde yaşama tutunmayı başardı.
16 aylık Jackson Taylor bir mucize yaşıyor çünkü Taylor’ın kafası boynundan tamamen ayrıldı. Ameliyata alınan küçük bebek 6 saatlik çok kritik bir ameliyatla tekrar yaşama döndürüldü.

Tıb litaratüründe bir ilk ve bunu karşılığı : BAŞI İÇERİDEN OMURGASINDAN KOPTU

Doktorlar bebeğin kaburgasından alınan bir parça ve bir kablo ile başının omzuna tekrardan tutunmasını sağladı. Annesinin kullandığı arabada sadece 70 kilometre hız ile giderken korkunç bir kaza yaşadı ve çok ağır yaralandı. Başı içerden omurgasından kopan bebek hemen ameliyata alındı.

“NORMALDE ANINDA HAYATINI KAYBETMESİ GEREKİRDİ”

Avustralya’nın Brisbane kentinde ameliyata alınan bebek, acil bir operasyon geçirdi. Çocuğun doktoru olan cerrah Geoff Askin, bunu yaşayan birçok bebeğin anında öleceğini ve nefesinin kesileceğini, kurtarılsalar bile tekrar hareket etmelerinin veya tek başlarına nefes almalarının imkansız olduğunu söyledi.”

Küçük bebeğimiz Taylor 8 hafta bu tellerden oluşan aparatı takacak. Acil şifalar diliyoruz…

Başı kopan bebek hayata döndü haberinin görselleri için tıklayın

Bu habere ulaşmak için aratılan kelimelerimiz: Başı kopan bebek hayata döndü, Jackson Taylor, Avustralya, Brisbane, başı kopan bebek avustralya