83 kilo verdiğine kimse inanamıyor!

Paylaş
 

83 kilo verdiğine kimse inanamıyor! İnsanları kendisine inandırmak için bir de bu fotoğrafı paylaştı.

Sosyal medyanın insan üstündeki yaptırımı çoğu kez tehlikeli olsa da, 83 kilogram vererek kendini adeta baştan yaratmış olan Yeni Zelandalı Simone Anderson, internette kilo verenin kendisi olmadığına dair yorumlara cevabını yine sosyal medyadan paylaştığı, karnındaki sarkmanın açıkça görüldüğü o fotoğrafla verdi.

Simone Anderson isimli Yeni Zelandalı kadın seneler boyunca kilo problemiyle uğraşmış. Kendisini bildi bileli pek çok farklı diyetten ve kilo verme yöntemi deneyen kadın geçtiğimiz Ağustos ayında sonuç alamadığı bu yöntemlerin hepsine bir sünger çekerek, azmetmiş ve 11 ayda tam 83 kilogram vermiş.

Bir makyaj sanatçısı ve kuaför olan Anderson’un Facebook sayfasına göre, genç kadın şu an 11 ay önce sahip olduğu kilonun tam olarak yarı kilosunda.

Bu geçen 11 ayı Instagram ve Facebook hesaplarında takipçileriyle paylaşan Simone Anderson, süreçte kendisini destekleyen pek çok hayran da edinmiş.

Her haftanın aynı gününde benzer pozlarla gelişim notları tutan Anderson’ın paylaştığı fotoğraflardan geçirdiği değişim gözler önüne serilmiş.

Geçtiğimiz günlerde Anderson uzun zamandor beklediği en büyük paylaşımını yapmış ve altına not düşmüş; ‘Resmen 11 ay olduğum insanın yarısıyım! 169 kg’dan 83.85’e düştüm ve bu başarı hissinin neye benzediğini kelimelerle anlatmam mümkün değil!’

Bu süre içinde onu takip edenler Anderson’un mutluluğunu paylaşmış ve onu bir ilham kaynağı olarak gördüklerini belirten çeşitli yorumlarda bulunmuşlar.

Ama her güzel şeyin altında bir bit yeniği arayan, her mutlu anı bir şekilde sabote eden birisi mutlaka olmak zorunda ya, bu durumda Anserson’un bu başarısına gölge düşürmeye çalışanlar da olmuş. Bir grup kişi, fotoğraftaki iki kişinin de Anderson olmadığını, birisinde yüzünü kapattığını, bu kadar kısa sürede, kilo verme ameliyatı ile zayıflayan insanlarda aşırı sarkma olması gerektiğini söyleyip, hiçbir şekilde o olduğuna inanmadığını söylemiş.

83 kilo verdiğine insanları inandırmak için bir de bu fotoğrafı paylaştı

Bu kadar büyük bir başarı söz konusu olduğunda bu kadar manasız bir yorum göz ardı edilemez miydi, edilirdi elbet. Ama derler ya, sinek küçük ama mide bulandırır diye…

‘Tüm bu olayı internete koymak bile çok zor bir karardı. O ilk, çok şişman olduğum fotoğrafı tüm dünyayla paylaşmak özellikle…’ demiş Anderson.

Sonra da tüm o küçük sineklerin çenesini kapatacak, aşırı sarkmasını gözler önüne seren bu fotoğrafı paylaşmış: ‘Buyurun, işte sarkık karnım. Olmadığını söylemedim, sadece internette paylaşmam gerektiğini düşünmemiştim.’ Diye eklemiş.

Özellikle bu paylaşımdan sonra, Anderson’un hikayesi sosyal medyada bir tür viral olmuş. Buzfeed’e yaptığı açıklamada, ‘Hikayemin bu kadar çok kişi tarafından paylaşılacağını asla düşünmemiştim.’demiş Anderson. ‘Umarım hikayem herkesin kendisini kusurlarıyla sevmesi konusunda bir tür ilham kaynağı olur.’ Diye de eklemiş.

83 kilo verdiğine kimse inanamıyor! İşte sizin de inanmakta zorlanacağınız, instagram ve facebook da paylaştığı fotoğraflar.