7 günde 2 kilo verdiren Türklere özel Dukan diyeti

7 günde 2 kilo verdiren Türklere özel Dukan diyeti
Paylaş
 

Ünlü diyetisyen Dr. Pierre Dukan’ın diyetini uygulayınca hayatı değişenlerin başarı hikâyeleri kitaplaştırıldı.

“Türkleri Mutlu Eden Diyet, Dukan ve 50 Şampiyon” çıkmışken, diyetisyenle buluşup hem önerilerini hem haftalık diyet reçetesini aldık.

Dukan’ın bu diyetinde çay, kahve, soda, light içecekler limitsiz.

Doyana kadar et, balık, tavuk yiyebilirsiniz. En az 2 litre su içmek de şart!

İşte 7 günde 2 kilo verdiren Türklere özel Dukan diyeti foto galerisi

Altta fotoğraflara tek tek tıklayabilir yada direk buraya tıklayarak foto galerimize gidebilirsiniz.

Sırasıyla gün gün yemek listesi yer almaktadır. Kahvaltı öğlen ve akşam şeklinde verilen diyete uyarak sağlıklı ve kolay zayıflayabilirsiniz…. Unutmayın bu diyeti dukan , biz Türkler için yayınladı.

Dukan diyetini yapmaya karar verdiğinizde ne kadar akılcı ve hayatınızı olumlu yönde değiştirecek olduğuna emin olabilirsiniz. Çünkü dukan diyeti sağlığı bozmadan, kısa sürede sonuç veren, kalıcı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan eşsiz bir diyettir. Buna en güzel kanıt ise dukan diyeti yapanların hiçbir olumsuz düşünce beyan etmemesi olabilir. Bilinen klasik sağlıksız protein diyetlerin aksine dukan diyeti  4 aşamadan oluşarak kişinin sağlıklı, kalıcı ve etkin bir şekilde kilo vermesini sağlamaktadır. Diyeti uygulayanların ise tek yapmaları gereken şey kararlı, sabırlı ve istikrarlı olmalarıdır.

Dukan diyetindeki ilk aşama olan atak evresinde kişiye kilo verdiren en önemli olay olan metabolizmanın şaşırtılması amaçlanır. Fazla kilolu olan kişinin depolanan yağları yakması için metabolizması değiştirilerek ve belli başlı besinler tüketilerek çok hızlı bir başlangıç ile başlanır. Atak aşamasında izinli olan besinler; yağsız dana eti, sakatat, balık, tavuk, hindi, yumurta, yağsız süt, yağsız peynir, yağsız yoğurt, yulaf kepeği. Kilo vermek istediğiniz sayıya göre 1-10 gün boyunca yapılmalıdır. Örneğin hedef 5 kilodan azsa 1 gün, hedef 5 kilo ise 3 gün, hedef 5-10 kilo arasındaysa 5 gün, hedef 10-20 arasındaysa 10 gün boyunca atak aşaması yapılmalıdır. Atak aşamasında hızla vücuttaki suyun atılması ve metabolizmanın şaşırtılmasından sonra metabolizmanın daha da hızlandırıldığı seyir aşamasına geçilir.

Dukan diyetinde son aşama olan koruma aşamasında artık yasaklı besinler yoktur. Ancak dukan diyeti boyunca sürdürülen beslenme alışkanlığını çok da değiştirmemek gerekir. Haftada 1 gün saf protein diyeti uygulanmalıdır. Terkedilmemesi gereken tek şey de yulaf kepeğidir. Günde 3 kaşık tüketilmesi zorunludur. Dukan diyetinin her 4 aşamasında da yapılması zorunlu olan şey hergün 20 dakika yürüyüş ve bol su içmektir. Bütün bunlar eksiksiz yapıldığında hedeflenen kilolara ulaşıldığını görmek kişiye çok büyük mutluluk vermektedir. Kaynak: hürriyet.com

Dukan ile ilgili diğer haberlerimiz :

Dukan Diyeti Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

1 Haftalık Dukan Diyeti Tarifi

Dukan’dan 7 günde 2 kilo reçetesi