3 Adımda Daha Uzun Parmaklar

Paylaş
 

3 Adımda Daha Uzun Parmaklar

Eller ve tırnaklar, kadınlar için en önemli güzellik unsurlarının başında geliyor. Özellikle uzun ve zarif parmaklar her kadın için bir arzu öğesi. Feminenliğin sembolü olan ellerini daha güzel, tırnaklarını daha uzun göstermek ister miydiniz? Birkaç basit taktikle farkı anında hissedeceksiniz!

Parmaklarınızı daha uzun göstermeniz için yapabileceklerinizi sizin için listeledik.

İhtiyaç listesi: *Törpü *Base coat *Koyu renkli bir oje *Top coat

TIRNAK UZUNLUĞU VE ŞEKLİ

Tırnaklarınız ne çok uzun ne çok kısa olmalı. Parmak boyunu 3-4mm kadar geçen tırnaklarınızı, köşelerini hafifçe yuvarlayarak törpüleyin. Bu sayede tırnakların daha dar ve uzun görünür. Bunun yanında, tırnak etlerini kesmeden krem sürerek geriye itin. Böylece oje süreceğiniz alanı genişletebilirsiniz.

OJE RENGİ

Kırmızı, bordo, siyah, lacivert gibi koyu renkli ojelerle tırnak şeklinizi istediğiniz gibi gösterebilirsiniz. Bu ojeler daha belirgin olduğu için açık renklere nazaran algıyı şekillendirmede daha başarılıdır.

SÜRME TEKNİĞİ

Seçtiğiniz ojeyi ortadan sürmeye başlayın. Tırnaklarınızın kenar kısımlarına oje uygulamayın. Böylece, koyu renkli ojen tırnağınızda dikey bir doğru gibi görüneceği için tırnaklarınızı da daha uzun gösterecektir. Veya, açık renkli bir oje üstüne koyu bir renkle, tırnağının tam ortasına gelecek şekilde tek bir ince çizgi çekebilirsiniz. Siyah, oldukça başarılı bir seçim olacaktır

ayrıca

KIRILAN TIRNAKLARI AMBALAJLAYIN

– Tırnak güçlendiricileri, tırnak kırılmalarını önlemek için kullanılan özel tırnak cilalarıdır. Formaldehit içeren ürünlere karşı dikkatli olunmalıdır. Bunlar egzamalara, dolamalara ve tırnakta renk değişimlerine neden olabilirler. Son yıllarda kullanılan ürünlerde formaldehitten vazgeçilmekte (bunun yerine teflon, ipek, naylon, akrilik reçine, titanyum/silikon/zirkonyum polimerleri, biyotin, kalsiyum, keratin, vitaminler vb. ürünler tercih edilirler) veya yalnızca yüzde 5 oranında kullanılmaktadır. Uygulama yalnızca tırnağın uç kısmına yapılır.

– “Tırnak ambalajlama”; zayıf, kırık ve yarık tırnakları onarmak için kullanılan bir tekniktir. Doku kâğıdı, onarılacak alan üzerine uygulanır ve üzerine şeffaf tırnak cilası veya tırnak yapıştırıcısı sürülür. Bu onarımın üzerine düzenli olarak tırnak cilası uygulanabilir.