2015 Yeni Renkli Ombre Saç Modelleri

Paylaş
 

2015 Yeni Renkli Ombre Saç Modelleri

İlk önce 2013’te çıkan bu moda akımı mobilyalardan makyajlara ruj renklerinden en son olarakta saç renklerine gelmiştir. Kış sezonunun gelmesiyle beraber renksiz ombreler trend olmaya başlasa da genç kızlar arasında renkli ombreler vazgeçilmez.

Son yıllarda trendi yükselen saç modelleri sayesinde kuaför salonlarında saatler geçirmeye başlayan hanımlar kuaförden çıktıktan sonra kendilerini daha cekici hissediyorlar. Asimetrik kesimler , düm düz kahküller, neredeyse amerikan kesime benzeyen kısa modeller derken saçlarını kestirmemekte diretenler bile bir süre sonra acaba ben de yapsam nasıl durur demeye başladı. Birçok ünlü yıldız oyuncununda bu yeni trende ayak uydurmasıyla ombre saçlar adeta bir güneş gibi doğdu. Renk renk cıvıl cıvıl saçlar ile etraflarında ilgi odağı olan genç kızlar ombrenin kalıcı veya gecici modellerini yaptırarak farklılık yaratıyor. Bu özelliği sayesinde iş kadınlarına da hitap edebilen renkli ombre saç modelleri trendini uzun yıllar sürdüreceğe benziyor. Ombre yani renkli saç modası şeker pembesi tonları , tutkulu mor renkleri, göz kamaştıran yeşil renkleri, mavileri ve daha bir çok renk tonu ile görüntüsünde yenilik ve ışıltı katmak isteyen bayanların yoğun ilgisini aldı.

Eğer siz de saçlarınıza ombre yapmayı düşünüyorsanız, geçici yada kalıcı yöntemlerle bunu elde etmeniz pek ala mümkün.

Gelin birlikte saç boyası ya da saç tebeşiri kullanarak saçlarınızda rengarenk bir dönemi nasıl başlatabilirsiniz etrafınızda star gibi dolaşabilirsiniz göz atalım..

 

Kalıcı boya kullanırken dikkat etmeniz gerekenler

Cesur ve çılgın saç renkleri ne kadar kulağa hoş gelse de ne yazık ki bazı renkler ten rengine uygun olmayabiliyor. Bu nedenle, öncelikle kuaförünüzle konuşmanızda ve saçlarınızı boyatmadan ya da saç tebeşiri kullanmadan önce hangi renklerin size yakışacağını öğrenmenizde fayda var.

Saçlarınızda kalıcı ombre uygulamaları yapılabilmesi için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, saçlarınızın sağlıklı ve kalıcı ombre uygulamalarına dayanıklı olması gerekiyor. Çünkü saçlarınızın renginin bu uygulama öncesi açılması gerekiyor. Platin gibi çok açık bir renk alan saçlarınız, daha sonra istediğiniz renk ya da renklere boyanmaya başlıyor. Eğer saçlarınız yeterince sağlıklı değilse, bu uygulama, saçlarınızı daha da yıpratabilir. Dilerseniz, bu uygulamalardan bir süre önce saçlarınıza bakım yapmaya ve onları güçlendirmeye başlayabilirsiniz. Yine bu konuları kuaförünüzle konuşarak, ombre uygulamaları öncesinde saçlarınız için hangi bakım kürlerinin daha yararlı olabileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Ombre trend’ini pek çok kadına sevdiren ünlüler

Dünyaca ünlü starlar, ombre modasını tüm dünyada hızla yayılmasında öncü oldular. Bu isimlerden ilk akla gelen de kuşkusuz ki Katy Perry. Mavi, pembe, mor gibi sıkça değiştirdiği saç rengiyle moda sayfalarını süsleyen ve kendisine bu tarzı oldukça yakıştıran güzel yıldız, bu konuda pek çok kadına da ilham verdi.

ombre-saclar-2

Başarılı oyuncu Rachel McAdams da ombre tutkunu ünlülerden biri. Sarı saçlarının uç kısımlarına yaptırdığı pembe dokunuşlarla oldukça dikkat çekici ve cesur bir imaj çiziyor. Katıldığı gala ve özel davetlerde dahi saç rengini değiştirmiyor ve abiyelerin üzerinde ombre uygulaması yapılan saçlarını gururla taşıyor.

ombre-saclar-3

Saç tebeşiriyle her gün daha canlı ve farklı renkler deneyebilirsiniz

Saçlarınızın rengini değiştirmenin bir diğer yolu ise saç tebeşiri. Saç tebeşiri uygulaması her ne kadar kalıcı olmasa da günlük kullanımlarda oldukça başarılı sonuçlar verebiliyor. İnternet üzerinden çeşitli e-ticaret sitelerinden bulabileceğiniz saç tebeşirlerini set halinde bulabilirsiniz. Böylece her gün farklı renkler deneyebilirsiniz.

Saç tebeşirinin uygulaması da aslında oldukça kolay. Saçlarınız hafif nemliyken, seçeceğiniz rengin tebeşirini saçınıza sürtmeye başlayınca yoğun bir şekilde boyanın çıktığını gözlemlemeye çalışın. Daha sonra, saçlarınızı kurutun ve rengi uyguladığınız saç tutamlarını saç düzleştiriciyle fönleyin. Böylelikle saç tebeşirinin boyasını nispeten sağlamlaştırmış olacaksınız. Mümkün olduğu kadar ıslanmamasına, terden etkilenmemesine dikkat edin. Ayrıca, üzerinize yine de açık renk kıyafet giymemeye özen gösterin.

Siz de çok eğlenceli ve orijinal renkler seçerek, imaj yenileyebilirsiniz. Seçeceğiniz renklerle kendi stilinizi bulun ve saçlarınızla göz doldurmaya hazır olun.