2015 2016 Kış Sezonu Bot Modası

2015 2016 Kış Sezonu Bot Modası

2015-2016 kış sezonunda bir kaç mağaza dolaşarak etmiş olduğum izlenimle bu kış ne tarz botlar revaçta olacak sizler ile paylaşacağım. Öncelikle bot artık kış mevsiminde değil yaz aylarında bile kullanılır oldu.

Her ne kadar bazı bayanlarda ilgi çekici dursa da yazın pişik yapabilme ihtimali yüksek. Bahar ayında kullanımı daha yerinde olacaktır. Kışın vazgeçilmezi zaten botlar. Bu kış bilek hizasında, kalın topuk bir nevi kovboy ayakkabı tarzı fakat biraz daha feminen botlar tercih edilecek.

Ağırlıkla kahve ve vizon tonları yada siyah metal detaylı olanlar mağazalarda yer alıyor. Ayrıca dekoltesi bulunan botlar bu yıla damgasını vuracak bir kaç fotoğrafta ne demek istediğimi anlayacaksınız. Botların bilek kısmına yapılan açıklık ve kemer detayı değişik bir tarz yaratıyor bu sene fazlası ile kullanılacağına eminim…

Kısa bot modelleri günümüzde çok moda ve birçok bayan bu botu tercih ediyor. Özellikle deri , süet ve nubuk gibi çeşitleri olduğu için çok dikkat çekiyor. Tarz olan kızların ilk tercihleri arasında yer alır bu kısa botlar. Tasarımcılar ise çok beğenildiği için her sezon farklı modeller üretiyor ve sizlere sunuyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda zincirlerle süslenen zımbalı modeller moda oldu arkadaşlar. Normal sade kullanıldığı zaman fazla güzel olmuyor. Ama aksesuar olduğu zaman ayakkabı da çok güzel oluyor.

Kısa botlar da bir de ilgi çeken model püsküllü süetler oluyor. Kızlar kısa elbisenin altına genel olarak püsküllü süetleri tercih eder. Sizce de bu model güzel değil mi ? Bu yılın en gözdesi olan kısa bot modellerine hadi hep birlikte bakalım.