Kadın ve Örgü
1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalı

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalı

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalı?

1 Kilo Kaç Kalori Yaktırır ve Ne Kadar Kaloriye Eşit, Denk Gelir?
Zayıflama döneminde kilo verme için vücut kaç kalori yakarsa 1 kilo verir ve bu yakılan kaloriler kaç kiloya denk geliyor inceleyelim;

Kilo, kuşkusuz ki herkes için fazlasıyla problem arz eden bir durumdur. Görsel olarak bir sorun teşkil eden kilonun, asıl farklı hastalıklar açısından tetikleyici olması onu önemli hale getirmektedir. Günümüz şartlarında hazır yemeklere yönelim, fast food tüketiminin çılgınlar gibi olması, hareketsizlik ve dengeli olmayan beslenmeler sonucunda obezite riski oldukça artmış durumdadır. Bu küresel hastalığı engellemenin de en kesin çözümü, yüksek kalorili besinlerden kaçınılması ve spor yapılmasıdır.

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Harcamak Gerekir?

1 kilo vermek için ortalama 7000-7500 kalori yakmak gerekir. Buradan da anlaşılacağı üzere 1 kg. zayıflamak 7000 kaloriye denk eşit yapar. 70 kilo olan bir kadının vücudunda bulunan yağlar 110.000 kaloriye, erkeklerde 80.000 kaloriye denk gelmektedir. Şuradan kilo vermek için kalori yazısına bakabilirsiniz.

Bu rakam çok gibi görünse de aslında o kadar yüksek bir kalori değeri değildir. Özellikle yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde düzenli yüzme, yürüyüş, koşu, egzersiz yapılırsa hem kilo vermek kolaylaşacaktır, hem de vücut daha çok biçimlenecektir. Yaz kış demeden, kapalı havuzlarda düzenli olarak yüzme imkanı olanlar için, bu spor hem eğlenceli hem de oldukça etkili bir faaliyet olmaktadır. Yüzme ile saatte verilecek kalori miktarı 600’dür.

Yüzmeye vakit ayırmak zor diyenler için çok daha etkili yollar bulunmaktadır. Merdivenlerden koşarak yukarı çıktığınızda saatte 900 kalori vermek işten bile değildir. Tabi ki bu işlemi spor adına yaptığınızda ve uzun süre tekrarladığınızda etkisini göreceksiniz.

Evde kendinize kullanabileceğiniz bir ip bulun ve çocukluğunuza dönün. İşte bu eğlenceli iş, yani ip atlama tamı tamına saatte 780 kaloriye eşittir.

Zayıflamak için Kaç Kalori Yakılmalı:
Karbonhidratlar: 1 gramı 4 kalori

Proteinler: 1 gramı 4 kalori

Yağlar: 1 gramı 9 kaloridir.

Buradan anlaşıldığı üzere, bütün bileşenler oldukça yüksek bir kalori değerini vücuda verse de, içlerinde yağ açık ara öndedir. Dolayısıyla, kilo vermek için kesinlikle yağlar yakılmalı ve yağların vücuda kattığı kaloriler harcanmalıdır. Yukarıda 1 kilonun kaç kaloriye eşit olduğunu vermiştik.

Ani ve gereğinden fazla hızlı şekilde seyreden zayıflama şekillerinde, vücut yağlardan önce diğer bileşenleri parçalamaya çalışır ve bu hiç sağlıklı değildir. Vücutta yer alan ödemler ve karbonhidratlar yakıldığında kilo verilir, ancak çok hızlı şekilde geri alınır. Önemli olan yağların yakılmasıdır.

1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesinden uzak durmak gerek. Zayıflayacağım derken sağlığınızdan olmayın.

Bu kadar insan kolayca kilo alırken, kilo vermek için ne yapmalı?

Öncelikle öğüt atlanmamalı ve dengesiz beslenilmemelidir. Her öğün atlandığında bir sonraki öğüne daha aç girildiğinden, düşünülenin aksine daha çok kilo alınmaktadır. Az az ve sık sık yemek yeme yöntemiyle mideyi boş bırakmadığınız için midenizde tokluk hissi oluşacaktır.

 
1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalı, 1 kilo kaç kalori, 1 kilo kaç kalori eder, 1 saat yürüyüş kaç kalori yakar, kalori hesaplama, kalori cetveli, günlük kalori ihtiyacı, 1 kilo kaç gramdır, 1 kilo almak için kaç kalori gerekli, 1 kilo almak için kaç kalori alınmalı

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com